הצעות לטיול

הצעות לטיול נסייר יחדיו ברחובותיה הקסומים של ירושלים העתיקה, שבה עברו אלפי שנות היסטוריה של עמנו. נלמד על חורבן הבית וגלות הסנהדרין, על עליית תלמידי הגר"א ותלמידי החת"ם סופר, מאז ימי הפרעות בהם ננטש הישוב היהודי בעיר העתיקה ועד לחידוש ההתיישבות היהודית בה, לאחר שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים.
 

אופציות לסיור

א.       סיור כללי – נתחיל מהכותל ומשם נצעד אל הרובע המוסלמי, נלמד על  הקהילות השונות שגרו באזור, קהילת יוצאי הונגריה (תלמידי החתם סופר), עדת המערבים (יוצאי צפון אפריקה) בהנהגת הצוף דבש ועוד. לאחר מכן נצעד אל הכותל הקטן ולישיבת תורת חיים, שבה נמצאת היום ישיבת עטרת ירושלים בראשות הרב שלמה אבינר. נעלה לנקודת תצפית מרשימה ובה נשקיף על הר הבית ועל כל העיר העתיקה.   אורך הסיור בין שעה וחצי לשעתיים וחצי.

ב.       "סביב חומות ירושלים" - ניפגש בשער יפו, נקבל הסבר קצר על ההיסטוריה של העיר וחומותיה.
נעלה על חומת העיר ונצעד כשעה, נלמד על ההיסטוריה של העיר העתיקה ועל היציאה הראשונה מן החומות, תוך כדי טיפוס במדרגות שמיעת סיפורים והסברים על הנוף הייחודי הנשקף מהחומות.
נגיע לכותל המערבי לתפילה קצרה ליד שריד בית מקדשינו, ונסיים בשער האשפות בסיכום. 

אורך הסיור כשעה וחצי.

ג.        מוסדות שקמו ברובע המוסלמי - נסייר ונלמד על היקב הראשון שקם ברובע שהלך והתפתח ליקב ארזה המפורסם. נלמד על פתיחתו של בית החולים היחיד במינו "עזרת נשים" ועל בית יתומים הגדול בירושלים "בית היתומים דיסקין". על שכונת מחנה ישראל (אחת השכונות הראשונות מחוץ לחומות) שנוסדה בעדת המערבים על ידי הצוף דבש, ועל בית מדרש מיוחד על שם "העגונה".

אורך הסיור  בין שעה וחצי לשעתיים.

 

להזמנת סיורים נא להתקשר למשרד 02-6284101